Premiera e “Rikthim për Muzikën Kokalarin” në Teatrin Shqiptar për Fëmijë dhe të Rinjë – Shkup

од admin_kult

Teatri Shqiptar për Fëmijë dhe të Rinjë – Shkup mbrëmë ka shfaqur premierë shfaqjen “Rikthim për Muzikën Kokalarin” nga Gjergj Kola, me regji të Gent M. Çajrat. Në rolet interpretojnë Valdeta Ismaili, Melika Kastrati, Dea Pajaziti, Drita Kaba Karaga, Emine Kadri, Gzim Zherka, Blerim Dardishta, Mumin Abdulai, Eldin Shiroki, Flakron Aliu, Ilir Reçi.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе