Premiera e parë e shoqërisë së pavarur teatrore „SHTRIH“

од admin_kult

„Vetëm artistët kanë mbetur të gjallë” “ („Only Artists Left Alive“)  titullohet premiera e parë e shoqatës së pavarur teatrore „SHTRIH”, e cila do të mbahet më 30 korrik (e shtunë) në skenën e Teatrit Kombëtar në Manastir. Regjia e shfaqjes është nga Martin Koçovski, producent Boris Vasileski, ndërsa dramaturgjia është e Stefan Milenkov. Shfaqja do të ketë shfaqjen e saj të parë në Shkup në shtator të vitit 2022.

Ekipin e artistëve e përbëjnë: Tomislav Davidovski, Ava Huseini, Marjan Naumov, Janka Lefkova, Zdravko Stojmirov dhe Marija Stefanovska. Muzika është përgatitur nga Pece Trajkovski, skenografia është e Filip Jovanovskit, ndërsa kostumografia është e Marta Dojçinovska. Shfaqja është ko-produksion i shoqatës së pavarur “Shtrih”, Teatrit Kombëtar të Manastirit dhe Qendrës Kulturore Rinore – Shkup.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе