Njoftim për aktivitetet ndërtimore të objektit të Sallës Universale

од admin_kult

Ju ftojmë nesër (e mërkurë), në orën 11:00, përballë Sallës Universale, në ngjarjen që paralajmërojmë fillimin e punimeve për ndërtimin e objektit të Sallës universale, pasi Ministria e Kulturës ka marrë të drejtat për rindërtim dhe përshtatje nga Qyteti i Shkupit.

Në ngjarjen do të marrin pjesë ministrja e Kulturës Bisera Kostadinovska-Stojçevska, Biljana Blazhevska, menaxhere e kompanisë kontraktore “Univerzal-Balkan”, Bujar Muça, arkitekt nga “Megaron Inzhinering”, Lubin Makrovski, inxhinier mbikëqyrës nga EOS E.E, Goran Gerasimovski, kryetar i Komunës Qendër dhe Dimitar Kovaçevski, kryetar i LSDM-së dhe ish-kryetar i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе