Thirrja e pesëmbëdhjetë e UNESCO-s për financimin e projekteve nën Fondin Ndërkombëtar për Diversitetin Kulturor për vitin 2024

од admin_kult

Komisioni Kombëtar për UNESCO-n e Republikës së Maqedonisë së Veriut njofton për thirrjen e 15-të të UNESCO-s për dorëzimin e projekteve për financim në kuadër të Fondit Ndërkombëtar për Diversitet Kulturor për vitin 2024.

Propozimet e projektit duhet të dorëzohen ekskluzivisht përmes platformës zyrtare të aplikimit të UNESCO-s, jo më vonë se 14 qershor 2024.

Informacione të hollësishme rreth thirrjes dhe procesit të aplikimit mund të merren në linkun e mëposhtëm: https://www.unesco.org/creativity/en/ifcd/apply.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе