Në Manastir do të mbahet manifestimi muzikor gjithëditor “Qyteti më bën të këndoj”

од admin_kult

Nesër në mbrëmje (13 prill) do të mbahet në Manastir manifestimi muzikor gjithëditor “Qyteti më bën të këndoj”, i organizuar nga programi AKTO 19 “Hapësirat publike në lëvizje (drejt) II” dhe platforma “FORCA, BE, TË RINJTË”.

– “Qyteti më bën të këndoj” është një nga bashkëpunimet me Mirko Popovin, i cili filloi të zhvillohet në fillim të këtij viti me qëllim që Manastiri të ngjyroset në muzikë, t’i dëgjojë direkt dhe të kërcejmë me këngët e brezit të ri të muzikantëve dhe DJ, përfaqësues të skenës bashkëkohore maqedonase pop- rock, kraut rock instrumental dhe muzikë elektronike- njoftojnë nga AKTO.

Të shtunën, nga ora 12:00 deri në ora 16:00, në kafenenë “Jagoda” do të mbahet promovimi i edicionit vinil “Pop kultura”, që është kompilimi i parë vinil kushtuar pop-produksionit bashkëkohor nga muzikantët e rinj maqedonas. Në mbrëmje do të mbahen koncerte dhe performanca DJ.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе