“Matine” në Muzeun e Artit Bashkëkohor- Shkup

од admin_kult

Në Muzeun e Artit Bashkëkohor Shkup nesër në mesditë do të ketë festë matine me guidë nëpër ambientet e MAB dhe DJ set nga Darko Jordanov.

Me Bojana Janevës, guidë kuratore në MAB, vizitorët do të mund të shohin dy ekspozitat e sapohapura “Koordinatat e një ëndrre: 60 vjet projektim moderniteti MAB SHKUP 1964 – 2024” dhe ekspozitën personale të artistit me famë botërore Jonas Stall, “Stacioni i propagandës”.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе