Nacoski dhe Çamarugi solist në koncertin e Filarmonisë

од admin_kult

Orkestra e Filarmonisë, të enjten, me fillim nga ora 20:00 do të mbajë koncertin me titull “Safi” në të cilin tenori ynë do të performojë si solist me karrierë ndërkombëtare Blagoj Nacoski dhe pianisti Luka Çamarugi nga Italia.

Dirigjent është Viktor Mitrevski, kurse në program është uvertura nga opera “Ashtu të gjithë bëjnë”, koncerti për piano dhe orkestër nr. 18 nga Wolfgang Amadeus Mozart, këngë solo për tenor dhe orkestër nga Franz Schubert, si dhe këngë nga cikli “Briri magjik i djalit” nga Gustav Maller.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе