Festimi i 128 vjetorit të jetës teatrale në Shtip filloi me shfaqjen “Vdes mashkulli”

од admin_kult

Shfaqja ” Vdes mashkulli ” hapi dje festën e 128 vjetorit të jetës teatrore në Shtip.

Për shkak të interesimit të madh, shfaqja do të shfaqet edhe sot më 13 dhjetor. Shfaqjet “Ambasadori” dhe “Pirja pasive e duhanit” do të shfaqen nga Teatri i Shtipit, të cilat do të shfaqen përkatësisht më 14 dhe 15 dhjetor.

Të nesërmen do të prezantohet shfaqja teatrore “Seksi dhe gënjeshtra” nga Teatri “Trajko Prokopiev” nga Kumanovë, ndërsa më 17 dhjetor mysafir do të jetë Teatri Turk nga Shkupi me shfaqjen “Njeriu i jastëkut”.

Të gjitha shfaqjet fillojnë në ora 20:00 në skenën e Teatrit Kombëtar në Shtip.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе