Muaji i filmave për fëmijë në Qendrën e Kulturës në Kërçovë

од admin_kult

Me rastin e muajit të filmit për fëmijë, nga data 14 deri më 28 tetor, çdo të shtunë në Qendrën e Kulturës “Koço Racin” në Kërçovë do të shfaqen filma evropianë për fëmijë.

Manifestimi, i cili organizohet nga Qendra e Kulturës “Koço Racin”, do të fillojë të shtunën në ora 14:00 me shfaqjen e filmit japonez për fëmijë “Mirai”, me regji të Mamoro Hosodas, me përkthim në gjuhën maqedonase. Filmi “Udhëtimi i princit” do të ketë dy shfaqje, nga ora 16:00 me përkthim në gjuhën shqipe dhe nga ora 18:00 me përkthim në gjuhën maqedonase.

Në kuadër të programit do të shfaqen gjithsej gjashtë filma për fëmijë, të cilët janë të dedikuar për fëmijë mbi 8 vjeç.

Koncert i Ana Pandevskës – muzikë elektroakustike për fëmijë.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе