“Mbrëmja e qytetit të vjetër të Osogovës 2022” në Kriva Pallankë

од admin_kult

Mbrëmë në skenën verore në qendër të Kriva Pallankës u zhvillua festivali tradicional i muzikës dhe këngës së qytetit të vjetër, “Mbrëmja e qytetit të vjetër Osogovska 2022”.

Ngjarja, e cila është pjesë e programit “Vera kulturore e Krivopalankës”, u organizua nga Institucioni Nacional Qendra për Kulturë në Kriva Pallankë, ndërsa organizimi i përgjithshëm i manifestimit mbështetet nga Ministria e Kulturës, Komuna e Kriva Pallankës, Institucioni Muzeu i Qytetit dhe përkrahja në pjesën muzikore të shtëpisë evropiane Kriva Pallanka.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе