Konkursi për çmimin “Antevo Pero” është i hapur deri më 28 gusht

од admin_kult

Konkursi për ndarjen e pestë të çmimit “Antevo Pero”, për përmbledhjen më të mirë të pabotuar me poezi në gjuhën maqedonase, do të përfundojë më 28 gusht. Organizatori rikujton se punimet duhet të dërgohen në adresën elektronike: antevopero@gmail.com dhe kushdo që i dërgon brenda afatit do të jetë pjesëmarrës në konkursin e poezisë për çmimin e caktuar për nder të poetit Ante Popovski.

– Juria ka kënaqësinë të regjistrojë veprat e paraqitura nga poetë të të gjitha gjeneratave, që në vetvete do të thotë se kësaj radhe ideja e Konkursit është përmbushur plotësisht – mbi të gjitha, të stimulojë krijuesit për të arritur, ushqyer dhe krijuar në gjuhën maqedonase, thuhet në deklaratë.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе