Koncerti i orkestrës së dhomës “Profundis” në Shën Sofia

од admin_kult

Në kuadër të Festivalit të Verës së Ohërit, sonte më 18 korrik, me fillim nga ora 21:00 në kishën katedrale të Shën.Sofia do të mbahet koncert në Sofje nga orkestra e dhomës “Profundis” nga Shkupi. Solistë janë Anna Kondrtenko – violinë dhe Vladimir Kostov – violinë, dirigjent Gjurgjica Dashiq.

Programi do të përfshijë vepra të D. Shostakovich dhe Arvo Pert.

Orkestra e dhomës “Profundis” është një ansambël artistik, i cili ekziston prej tre vitesh dhe përfshin disa nga instrumentistët më të shquar maqedonas që janë pjesë e dy orkestrave profesionale në vend, Operës dhe Baletit Kombëtar dhe Filharmonisë Kombëtare.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе