Koncerti “30 gishtat” në QIK-Shkup

од admin_kult

Në Qendrën Kulturore Informative – Shkup, Salloni 19:19, në mbrëmje nga ora 20:00 do të performojnë tre pianistët, me koncertin e tyre me titull “30 gishtat”.

 Pianistët  Marija Vrshkova, Petar  Makarievski  dhe Vesna Angelova do të interpretojnë vepra të kompozitorëve Karl Cherny dhe Jean Crass.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе