Koncert nga Aleksandra Kocevska – mezo-soprano dhe Gligor Gelebeshev – piano

од admin_kult

Në suaza të edicionit të 45-të të manifestimit “Ditët e muzikës maqedonase”, sot (26 prill) në ora 20:00 në Muzeun e Luftës Maqedonase do të mbahet koncerti i Aleksandra Kocevska – mezosoprano dhe Gligor Gelebeshev – piano. Në koncert do të ketë përzgjedhje të veprave vokale të autorëve të gjeneratave më të të vjetra: Petre Bogdanov Koçko, Stojan Stojkov dhe Ljubomir Brangjolica. Udhëheqëse e manifestimit është shkrimtarja muzikore dhe recensentja Vikica Kostoska-Peneva. Hyrja në koncert është e lirë.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе