Koncert i Orkestrës Kreative Evropiane në Institutin FAME’S dhe kuartetit të famshëm Quarem

од admin_kult

Në sallën e dhomës së Filarmonisë, sonte (21 tetor) në orën 20 do të mbahet koncerti i Orkestrës Kreative Evropiane në Institutin FAME’S dhe kuartetit të njohur Quarem.Koncerti do të shfaqë kompozime të orkestruara posaçërisht të shkruara nga anëtarët e Kuartetit Quarem dhe muzikë të frymëzuar nga vallet, nga e gjithë bota. Të ftuar në koncert janë perkusionistja dhe vokalistja me famë botërore Natasha Rogers dhe vokalistja Zarina Prvasevda.Ky projekt është bashkëthemeluar nga Europa Kreative me mbështetjen e Komisionit Evropian, si pjesë e projektit Entitetet Kulturore Pan-Europiane 2021-2027.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе