Kanë filluar xhirimet e filmit të shkurtër “Nitamu-nivamu/Turbo-net”

од admin_kult

Në lagjen Gjorçe Petrov në Shkup filloi xhirimet e filmit të metrazhit të shkurtër “Nitamu nivamu/Turbo-net” me skenar dhe regji të Nadezhda Panova, në produksion të “Pirej Film”.

Në ekpiën e aktorëve bëjnë pjesë: Katina Ivanova, Valentina Gramosli, Sonja Mihajlova, Sasho Tasevski, Isidor Jovanovski, Ilija Volçeski, Ivana Pavlakoviq, Igor Trpçevski, Petar Stojanov, Nadica Dojkoska, Petar Gorko dhe Mateo Matevski.

Premiera e filmit, që është bashkëprodhim maqedonas-zviceran dhe është mbështetur nga Agjencia e Filmit dhe Fondi i Filmit “Cineforum” nga Gjeneva, është planifikuar për në pranverë.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе