Auto DraftFilmat evropianë në festivalin e nëntë “Festival në rrota”

од admin_kult

Në suaya të festivalit të nëntë “Festival në rrota”, filmat evropianë do të shfaqen falas sot dhe nesër në Kinematekën e Maqedonisë së Veriut dhe online, përmes platformës speciale të festivalit në Cinesquare.net. Filmat do të jenë në dispozicion onlajn deri më 27 nëntor të vitit 2022.

Programi i festivalit këtë vit përfshin katër filma – filmat zviceran “Mare” dhe “Security”, italiani “Djali prej qelqi ” dhe filmi belg për fëmijë “Djali I hapsirës”.

Festivali organizohet nga kompania e prodhimit dhe distribucionit “Katavej” nga Shkupi, në bashkëpunim me Kinematekën e Maqedonisë së Veriut dhe me mbështetjen e Qytetit të Shkupit.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе