Është hapur Kolonia e artit figurativ rinor “Shën Pantelejmoni 2022”

од admin_kult

Në hapësirat e Shtëpisë së Kulturës në Makedonska Kamenica është hapur Kolonia e artit figurativ rinor “Shën Pantelejmoni 2022”.

Në suaza të kolonisë janë ekspozuar gjithsej 19 vepra nga tetë autorë të rinj dhe dy mentorë. Punimet janë pikturuar me teknikë akrilike, në Ponikva gushtin e kaluar.

Ngjarja organizohet nga Qendra Kulturore dhe Informative “Romansa” në bashkëpunim me IN Qendra për Kulturë “Beli Mugri” nga Koçani.

Kolonia e artit figurativ “Shën Pantelejmoni 2022” realizohet me mbështetjen e Ministrisë së Kulturës.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе