Ekspozitë e Muhamed Kërpaçi në QIK- Tiranë

од admin_kult

Në Qendrën Kulturore-infromative të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Tiranë,Shqipëri sonte (1 qershor) në ora 19 do të hapet ekspozita e fotografit të njohur shqiptarë Muhamet Kërpaçi.

Ekspozita, në këtë qendër kulturore që është kthyer në një nga vendet më të njohura për artistët dhe për qytetarët e të dy shteteve fqinje, do të shoqërohet me muzikën klasike të performancës së trios „Аperto“.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе