Ekspozita e përhershme e dokumenteve dhe fotove për “Maqedoniumin” në Krushevë

од admin_kult

Në “Maqedoniumin” në Krushevë është hapur ekspozita me mbi 100 fotografi dhe dokumente për ndërtimin dhe rritjen e njërit prej monumenteve më të mëdha për 2 Gushtin- Ditën e Kryengritjes së Ilindenit.

Sipas organizatorit të ekspozitës, Boris Markoski nga Muzeu Historik – Krushevë, ekspozita është dëshmi e krijimit të “Maqedoniumit”, fazave të ndërtimit, rritjes dhe kuptimit të saj.

Ekspozita e dokumenteve dhe fotografive në tetë panele në “Maqedoniumin” në Krushevë është e përhershme dhe mund të prezantohet në mënyrë edukative në të gjitha qytetet e vendit..

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе