“Drama e humbur në kohë” në skenën e teatrit në Loveç, R Bullgari

од admin_kult

Teatri i Kumanovës, me shfaqjen “Drama e humbur në kohë” mbrëmë ishte mysafir në skenën e Teatrit Dramatik në Loveç, R. Bullgaria.

Shfaqja “Drama e humbur në kohë” me regji të Vladlen Aleksandrov është bazuar në tekstin e Sashko Nasev. Në rolet luajnë Keti Doncevska Ilic dhe Goran Ilic. Vizualizimi është i Emil Paçkovskit, ndërsa video është i Nikolla Popovskit. Skenografia është e Krsto Bogojevskit, kostumet e Keti Paunovska Stevkovska, ndërsa dramaturgja është Simona Toskiq.

Vizita e Teatrit të Kumanovës është pjesë e bashkëpunimit të vazhdueshëm mes këtyre dy institucioneve kulturore që planifikojnë edhe projekte të tjera interesante në të ardhmen.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе