Повик на УНЕСКО за финансирање на проекти во рамките на Меѓународниот фонд за културна разноликост (IFCD) за 2020 година

од admin_kult

Националната комисија за УНЕСКО на Република Северна Македонија информира за отворениот повик на УНЕСКО за поднесување на проекти за финансирање во рамките на  Меѓународниот фонд за културна разноликост (IFCD).

Одбележуваме дека предлог – проектите треба исклучиво да се достават преку официјалната платформа на УНЕСКО за аплицирање, најдоцна до 27 мај 2020 година.

Детални информации за повикот и за процесот на аплицирање можат да се добијат на следниот линк: https://en.unesco.org/creativity/ifcd/apply.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе