Охридскиот народен театар со „Крик за љубов“ вечер на „Охридско лето“

од admin_kult

Народниот театар од Охрид вечер ќе настапи на „Охридско лето“ со претставата „Крик за љубов“ – комедија на карактери и љубовна приказна со романтичен крај. Текстот обработува две доминантни теми – театарот и љубовта.

Режисер на претставата e Љупчо Ѓоргиевски, a улогите ги толкуваат: Адријана Тодороска, Никола Тодороски, Ивица Цонев и Горан Стојаноски.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе