Јубилејно издание на Конференцијата за социјален активизам

од admin_kult

Младинскиот образовен форум и Радио МОФ се домаќини на јубилејното, десетто издание на Конференцијата за социјален активизам „ENGAGE 2021“, што ќе се одржи  утре (29 мај), со почеток во 12:30 часот, на платото пред Музејот на современата уметност во Скопје.

Со публиката, свои инспиративни активистички потези и приказни ќе споделат интернационални активисти од: Нигерија, САД, Индија, Турција, Велика Британија, но и домашни говорници.

 

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе