Изложба на Михаела Јовановска и Александар Зафировски во Стокхолм

од admin_kult

Во „Зест галери“ во Стокхолм, Шведска, ќе биде отворена изложбата „До хоризонталната линија“ на Михаела Јовановска и Александар Зафировски.

Уметниците првпат заедно ќе се претстават пред шведската публика.

Изложбата е на покана од галеријата и е поддржана од Министерството за култура на Република Северна Македонија.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе