Интервју на министерката за култура Ирена Стефоска за „Призма“

од admin_kult
Ние како наследници имаме должност да го пренесеме на следните генерации, а за тоа  мора да го сочуваме, да го негуваме и да се грижиме. Во срцето на културниот идентитет на нашата земја, се разбира дека е и културното наследство. Впрочем како и во сите други земји.
Дел од интервјуто на министерката за култура Ирена Стефоска за „Призма“

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе