Центарот за култура од Куманово отвори повик за „културна иницијатива“ за млади активисти и уметници

од admin_kult

Националната установа Центар за култура „Трајко Прокопиев“ распишува повик за учество во „културна иницијатива“.

„Ги повикуваме сите млади од Куманово, активисти, уметници, луѓе кои имаат нешто да ни прикажат и покажат, концерти, перформанси, промоција на книги, изложби, свои сопствени проекти. Ние сме тука да ја понудиме својата логистика, поддршка и платото пред Центарот за култура. Дојдете во Центарот за култура да се информирате и да направиме сите заедно убаво лето во Куманово“, информираат од Центарот за култура – Куманово.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе