Qendra Kulturore e Kumanovës bën thirrje për “iniciativë kulturore” për aktivistë dhe artistë të rinj  

од admin_kult

Institucioni Nacional Qendra për Kulturë “Trajko Prokopiev” bën thirje për pjesëmarrje në “iniciativë kulturore”.

“I ftojmë të gjithë të rinjtë nga Kumanova,aktivistë,artistë,njerëz të cilët kanë diçka për të na shfaqur dhe treguar,koncerte,performime,promovime të librave,ekspozita,projekte të tyre personale.Ne jemi këtu për ta ofruar logjistikën,mbështetjen dhe pllatonë tonë përpara Qendrës Kulturore.Ejani në Qendrën Kulturore për tu informuar dhe të bëjmë të gjithë së bashku një verë të bukur në Kumanovë”,- Informojnë nga Qendra për Kulturë në Kumanovë.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе