На отворената сцена во паркот во МКЦ ќе се одржи Танц Фест 2020

од admin_kult

На 4 и 5 септeмври на отворената сцена во паркот во МКЦ ќе се одржи „Танц Фест 2020“. Фестивалот се одржува под мотото „Потрага по допир“, а ќе се одбележат 30 години современа македонска танцова сцена со учество на македонски и американски уметници. За првпат годинава фестивалот во својата програма има фокус на една земја, односно започнува со програмата „ФОКУС:САД“ во која ќе бидат претставени пет реномирани американски кореографи

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе