МНТ со претстава „Говорна мана“ во чест на медицинските работници

од admin_kult

Македонскиот народен театар, преку соопштение, ги поканува лекарите и медицинскиот персонал од Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, ГОБ „8 Септември“ и од Детската болница – Козле, како и епидемиолозите и матичните лекари, да ја гледаат првата претстава, „Говорна мана“, по паузата поради пандемијата.

Oд МНТ информираат дека претставата ќе се одржи на 14 октомври со почеток во 20 часот.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе