Министерката Стефоска ја посети спомен куќата на Петар Поп Арсов во Богомила

од admin_kult

Денес по повод одбележувањето на „23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба“,  делегација преводена од министерката за култура Ирена Стефоска и националниот координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка Роберт Алаѓозовски положија цвеќе на Спомен куќата на Петар Поп Арсов во Богомила.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе