Министерката за култура Ирена Стефоска во НУБ „Свети Климент Охридски“

од admin_kult

Ве известуваме дека утре, 25.8.2021 година (среда), со почеток во 11:00 часот, министерката за култура Ирена Стефоска ќе ја посети НУБ „Свети Климент Охридски“.

Целта е да се најават предвидените активности за ревитализација на ова значајно национално здание.

Покануваме новинари, сниматели и фоторепортери.

 

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе