Матине во Музејот на современата уметност Скопје

од admin_kult

Во Музејот на современата уметност Скопје утре напладне ќе се одржи матине дружење со водич низ поставките на МСУ и диџеј сет на Дарко Јорданов.

Со Бојана Јанева, кустос водич во МСУ, посетителите ќе може да ги видат двете новоотворени изложби: „Координати на еден сон: 60 години проектирање современост МСУ СКОПЈЕ 1964 – 2024“ и самостојната изложба на светски познатиот уметник Јонас Стал, „Станица Пропаганда“.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе