Концерт на пијанистката Дуња Иванова

од admin_kult

Вечерва, со почеток во 19 часот, во Зелената градина на кровот на Градскиот трговски центар во Скопје, ќе се одржи концертот „Сигнали“ на пијанистката Дуња Иванова.

На програмата се премиерни изведби на пиесите на истакнатиот филмски композитор Пако Периаго, како и автентични преработки на звуците на Рејдиохед од исклучителниот пијанист и композитор Џош Коен.

Концертот претставува дел од Годишната програма на Министерството за култура за 2021 година, а настанот се реализира со поддршка на ГТЦ Скопје и во согласност со препораките за заштита од Ковид- 19.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе