Koncert i pijanistes Dunja Ivanova

од admin_kult

Mbrëmjen e sotme,me fillim në ora 19:00,në Kopshtin e gjelbërt të çatisë së Qendrës Tregtare të Qytetit në Shkup,do të zhvillohet koncerti “Sinjale”,i pijanistes Dunja Ivanova.

Në program përfshihen interpretime premierë të pjesëve të kompozitorit të shquar të filmit Pako Periago,si dhe përpunime autentike të tingujve të Rejdiohed nga pianisti dhe kompozitori i jashtëzakonshëm Xhosh Koen.

Koncerti është pjesë e Programit vjetore të Ministrisë së Kulturës për vitin 2021,ndërsa ngjarja realizohet me mbështetjen e Qendrës Tregtare të Qytetit të Shkupit dhe në përputhje me rekomandimet për mbrojtjen nga Kovid 19-të.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе