Конкурс за доделување на државната награда „Мито Хаџи Василев-Јасмин”во 2021 г.

од admin_kult

Ве информираме дека Одборот за доделување на државната награда „Мито Хаџи Василев-Јасмин” во 2021 година,  распиша конкурс за доделување на наградата со која што се оддава признание за остварувања од областа на публицистиката и новинарството.

Конкурсот трае од 1.10 до 31.10.2021  година.

Конкурсот е достапен и на веб- страницата на Министерството за култура:

Конкурс за доделување на државната награда „Мито Хаџи Василев-Јасмин”во 2021 г.

 

 

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе