Конкурс за доделување на државната награда „Мето Јовановски“

од admin_kult

Ве информираме дека Одборот за доделување на државната награда „Мето Јовановски“ распиша Конкурс за  доделување на државната награда „Мето Јовановски“ во 2021 година.

Со државната награда „Мето Јовановски“ се оддава највисоко признание за долгогодишни остварувања во областа на промоцијата, заштитата и унапредувањето на човековите права.

Конкурсот ќе трае од 15.10.2021 до 15.11.2021 година.

Конкурсот е достапен и на веб-страницата на Министерството за култура:

НАГРАДА МЕТО ЈОВАНОВСКИ

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе