Ирена Стефоска, министерка за култура

од admin_kult

“Заштитата на културното наследство, евроинтеграциите и младите, се трите главни столба во програмата на Владата и во мојот мандат како министерка за култура. Суштинската грижа за недвижното, движното и нематеријaлното наследство е врвен приоритет на министерскиот кабинет и горда сум што таа грижа станува и видлива. Од буџетот, како никогаш досега, имаме поддршка за оваа намена.”

Целото интервју на Министерката Стефоска за Нова Македонија, можете да го прочитате ТУКА

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе