Започна санацијата на Македонскиот народен театар

од admin_kult

Македонскиот народен театар ja започна санацијата на проодната тераса што се наоѓа на северoисточниот дел од првиот кат на објектот – кон Музејот на холокаустот.

Станува збор за зафат со кој ќе се надминат проблемите и материјалната штета предизвикани од протекувањето од терасата во главното фоаје при обилни дождови.

Средствата, во износ од 1.200.000,00 денари, се во рамките на Годишната програма на Министерството за култура за 2021 година.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе