Zëvendësministri Luçi mori pjesë në një diskutim për turizmin dhe trashëgiminë kulturore në rrethinën e Radikësuto Draft

од admin_kult

Zëvendësministri i Kulturës Daim Luçi këtë fundjavë në Mavrovë dhe Rostushë mori pjesë në diskutimin kushtuar zhvillimit social dhe ekonomik të zonës së Radikës.

Në aktivitetin, i cili ishte pjesë e projektit pilot për mbrojtjen e vlerave të peizazhit dhe rigjenerimin e fshatrave, u diskutuan nismat me projekte specifike për zhvillimin e turizmit dhe mbrojtjen e trashëgimisë kulturore të këtij rajoni.

Ky diskutim i rëndësishëm u organizua nga organizata italiane-maqedonase “Terra Mia” nga Pieve Di Soligo (Trevizo), Republika e Italisë.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе