Zëvendës ministri Luçi në koncertin e „Zanat“

од admin_kult

Mbrëmë në amamin e Daut Pashës koncert mbajti ansambli „Zanat“ në të cilin mori pjesë edhe zëvendësminitri i Kulturës, Daim Luçi. Koncerti i ansamblit të shquar vokal, ishte në organizim të Ambasadës së Kosovës në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe Komunës së Çairit.

Koncerti nxiti interes të madh dhe reagim pozitiv në publik, që përveç interpretimit u vlerësua edhe ambienti i amamit të Daut Pashës, dhe kontributi i plotë i Galerisë kombëtare të Republikës së Maqedonisë së Veriut në fushën e kulturës.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе