“Vera e Ohrit” mbyllet me shfaqjen “Gënjeshtra” nga Teatri Dramatik i Beogradit

од admin_kult

Edicioni i 63-të i festivalit “Vera e Ohrit” mbyllet më 20 gusht me hit-shfaqjen “Gënjeshtra” nga Florijan Zeller, me regji të Nikolla Llukës dhe interpretim nga Teatri Dramatik i Beogradit.

Shfaqja do të luhet në skenën e Teatrit Antik në Ohër me fillim nga ora 21:00.

Kasti përbëhet nga Millosh Bikoviq, Tamara Krçunoviq, Miodrag Radoniq dhe Jellisaveta Teodosiq. Dramaturg është Stasha Bajaç, skenograf është Llazar Bodrozha kurse kostumografe është Liljana Petroviq.

Shfaqja nuk është e rekomanduar për fëmijë  nën 13 vjeç.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе