Teatri i Manastirit me shfaqjen “Demonët” është mysafir në një festival në Sarajevë

од admin_kult

Teatri Kombëtar – Manastir merr pjesë në festivalin ndërkombëtar teatror “Ditët e Jurislav Koreniqit” që mbahet në Sarajevë.

Aktorët nga Manastiri Ilina Çorevska, Ognen Drangovski, Marija Stefanovska dhe Zdravko Stojmirov do të interpretojnë shfaqjen “Demonët” nga Lars Noren, me regji të Vasil Hristov, në pjesën konkurruese të festivalit.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе