Teatri i Manastirit është mysafir në Festivalin e Aktorit në Nikshiq

од admin_kult

Me shfaqjen “Anija e kukullave” me regji të Kokan Mlladenoviqit, ansambli i I.N Teatrit Kombëtar – Manastir do të performojë në mbrëmje në Festivalin ndërkombëtar të aktorit, i cili nën moton “Kështu është (nëse ju duket kështu)” mbahet në qytetin malazez Nikshiq.

Në shfaqje interpretojnë aktorët Sandra Gribovska-Ilievska, Viktorija Stepanovska Jankullovska, Ilina Çorevska, Katerina Anevska-Drangovska, Valentina Gramosli, Petar Spirovski, Martin Mirçevski, Nikola Projçevski, Marjan Georgievski, Filip Mirçevski, Zhivko Borisovski, Ognen Drangovski, Petar Gorko dhe Nikolla Stefanov.

Në programin konkurrues të Festivalit ndërkombëtar të aktorit, përveç I.N. Teatrit Kombëtar – Manastir, marrin pjesë edhe Teatri Kombëtar – Sarajevë, Teatri Kombëtar – Beograd, Qendra e Kulturës – Tivat dhe Teatri Kombëtar – Banja Llukës.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе