Ekspozita “Apostujt e artit bashkëkohor maqedonas” në galerinë “Bezisten” në Shtip

од admin_kult

Në galerinë e artit “Bezisten” në Shtip sot nga ora 14:00 do të hapet ekspozita “Apostujt e artit figurativ bashkëkohor maqedonas”.

Në kuadër të ekspozitës, vizitorët do të mund të shohin vepra të artistëve maqedonas të shekullit të 20-të – Dimitar Pandillov, Nikolla Martinovski, Llazar Liçenoski, Borisllav Trajkovski, Lubomir Bellogaski, Gligor Çemerski etj.

Ekspozita organizohet nga I.N Instituti dhe Muzeu – Shtip, me rastin e 8 Nëntorit, ditës së çlirimit të qytetit të Shtipit.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе