Teatri Dramatik me shfaqjen “Incident i çuditshëm me qenin gjatë natës” në verën e Ohërit

од admin_kult

Teatri Dramatik – Shkup me shfaqjen “Incident i çuditshëm me qenin gjatë natës” do të prezantohet sonte (20 korrik) në “Vera e Ohërit”.

Shfaqja, e cila do të zhvillohet në Qendrën e Kulturës “Grigor Prliçev” me fillim nga ora 21:00, është bazuar në romanin e Mark Haddon ku  premierën e pati në fund të vitit të kaluar.

Nga regjisorja Zoja Buzalkovska, ndërsa rolet i interpretojnë Damjan Cvetanovski, Trajanka Ilieva Veljiq, Aleksandar Stepanuleski, Emilia Micevska Trajkoviq, Sonja Stambollxhioska, Jasmina Vasileva, Filip Trajkoviq, Stefan Vujisiq, Zlatko Pajlovska dhe Nella Pavllovska.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе