„Tanec“ në turne koncertesh në Kanadë dhe SHBA

од admin_kult

Ambasadori jone më i madh kulturor, ansambli Kombëtar i valleve dhe këngëve popullore  „Tanec“, këtë fundjavë niset për në turne në kontinentin e Amerikës së Veriut. 

Gjatë turneut, ansambli „Tanec” do të performojë në podiumet prestigjioze në disa qytete në Kanadë dhe në Shtetet e Bashkuara, Montreal, Otava, Toronto, Detroit, Çikago, Pitsburg, Kllivlend dhe Nju Jork.

Shfaqjet e ardhshme të anëtarëve të „Tanec” do të jenë një mundësi e shkëlqyer për të prezantuar kulturën dhe traditën folklorike maqedone para publikut të kësaj ane të botës, e cila do të mund të përcjellë disa cilësime koreografike dhe performanca të këtij thesari të pasur vokalo-instrumental.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе