Takime të zëvendësministrit të Kulturës Luçi në Çanakala

од admin_kult

Zëvendësministri i Kulturës, Daim Luçi, gjatë takimit të tij të punës në Çanakala, R. e Turqisë realizoi takim me Ismail Kashdemir, ish-deputet dhe drejtor aktual i lokalitetit historik të Galipolit, ku gjatë luftës së Parë Botërore është zhvilluar beteja për Çanakalanë.

Në takim të dy bashkëbiseduesit kanë biseduar për mbrojtjen dhe promovimin e vlerave të përbashkëta kulturore-historike si dhe për planet e ardhshme në fushën e kulturës.

Daim Luçi gjatë qëndrimit në Çanakala realizoi takim edhe me guvernatorin e fushës Bajramiq, Alper Tash. Në takim u diskutua për marrëdhëniet midis dy shteteve, historinë e përbashkët dhe promovimin e vlerave kulturore.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе