Stefan Millenkoviq me „Karmina Burana“ sonte në „Vera e Ohrit“

од admin_kult

Në skenën  „Dollni Saraj“ në suaza të mbrëmjes Serbe të „Verës së Ohrit“ sonte nga ora 21 do të performojnë violinisti sërb me renome botërore Stefan Millenkoviq dhe ansambli kamertal „Kamera“ nga Novi Sad.

Me performancën e Stefan Millenkoviq  dhe interpretimit të projektit atraktiv „Karmina Burana“ nga Karl Orf, me regji të Ana Kërstajiq, festivali „Vera e Ohrit“ vazhdon traditën për bashkëpunim me Ambasadën e Republikës së Sërbisë në vendin tonë.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе