Sot do të nënshkruhet kontrata për rindërtimin dhe përshtatjen e hapësirës së paraparë për I.N Orkestra e Xhazit e Maqedonisë së Veriut

од admin_kult

Sot ( 13.12.2023 në ora 11:30 në hollin e Operës dhe Baletit Nacional për të marrë pjesë në nënshkrimin e Marrëveshjes për rikonstruksionin dhe përshtatjen e hapësirës së përcaktuar për I.N Orkestra e Xhazit të Maqedonisë së Veriut.

Marrëveshja do të nënshkruhet nga zëvendëskryeministri për çështje ekonomike, koordinim me resorët ekonomikë dhe investime, Fatmir Bytyqi, ministrja e kulturës, Bisera Kostadinovska-Stojçevska dhe Drejtori i Përgjithshëm i TAV-it, Nexhat Kurt.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе